0216 592 01 57

Mezar

Mezar Kabristan Modelleri

Mezar modelleri komple gövde kısmı, Marmara ve traverten mermerinden imalat edilir, değişik baş taşı modelleri mermer ve granit modelleri ve vazo suluk gibi aksesuarlarla daha farklı bir görünüm sağlanabilinir. Ucuz ve her keseye hitap eden mezar fiyatlarımız temelden başlayarak titiz işçilik mermer mezar granit mezar baş taşı mezar modellerimiz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mezar kabir uygulamaları ve hizmetleri il ilçe şehir gözetmeksizin imalat ve montajlarımız her keseye uygun mezar modellerimiz mevcuttur. Mezar kabir çalışmaları titizlik isteyen bir çalışmadır mermer granit mezar modellerimizden kendi mezarınıza uygun modeli seçip bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mezar inşaat yapım işeri

Özkan mermer firması olarak mezar inşaat yapımı`na başlamadan önce mezarlıklar müdürlüğü güvenlik görevlisi ve rahmetlinin akrabası ile mezar tespiti yapılarak mezar yapımı başlamış olur. Mezarın ilk yapılacak işi mezarın üstüne iç kalıp olarak dillendirdiğimiz kalıbı mezarın üstüne koyarak temel açma işlemi sert toprak zemini buluncaya kadar eşilir. Sert zemin bulunduktan sonra dış kalıbı yapılıp, sık şekilde döşenecek demirle beraber temel atma aşaması sonlandırılır. Temel malzemesinde kesinlikle malzemeden kaçınılmaması gerekmektedir. Sonraki süreç üst kısım aynı kalıpla betonu ve demir bağlanıp küpeşte ve baş taşı koyarak, çıkan toprak iç kısmının toprağını doldurup tesviyesi yapılıp mezar yapım işi sonlandırılır.

Vefat eden kişinin Allah’a yaklaştığı yer olan mezarın biz Müslümanların islam dinindeki önemi maneviyatı çok büyüktür kaybettiğimiz akraba ana baba ve yakınlarımız için yapılacak son görevimiz onlara bol bol dua edip onlar gerçek hayatta imiş gibi onları unutmamaktır ayrıca onların mezar ve kabirlerinin mermer veya granitten yapılı olması geride kalanlara da huzurlu olmasını ve onları unutmalarını hissettir.